خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

علت برفک زدن یخچال چیست؟

  وقتی درب یخچال باز شود و یا غذای گرم درون یخچال گذاشته شود،مقداری هوای گرم وارد یخچال می شود.کمی از رطوبت این هوای گرم به صورت قطرات آب و کمی به صورت لایه هایی از برفک و یا یخ در قسمت جایخی یا اواپراتور ظاهر می شود.

  برفک های به وجود آمده عمل تبادل حرارتی بین بدنه ی اواپراتور و هوای داخل یخچال را دچار مشکل خواهند کرد و عملکرد یخچال با اختلالاتی همچون خنک نکردن و یا آب دادن از زیر یخچال مواجه می شود.

  همچنین حجم زیاد برفک ممکن است به ترموستات نفوذ کند و کار ترموستات را نیز مختل کند.

  برای رفع مشکل برفک،یخچال هایی تولید شدند که توانایی مقابله با برفک ها را دارند و هر یک بسته به نوع کارکردشان تا حدودی می توانند این برفک ها را مهار کنند.

  دو مدل از معروفترین این یخچال ها به نوفراست و دیفراست معروف هستند.

   

  ): No Frostیخچال نوفراست (

   

  یخچال های نوفراست یا بدون برفک همانطور که از نامشان پیداست یخچال هایی هستند که اصلا برفک نمی زنند و دارای تکنولوژی جدیدی هستند که یا از تایمر فرمان می گیرند یا از برد، یک یخچال نوفراست واقعی گرانتر از یخچالهای معمولی میباشند اگر قصد خرید اینگونه از یخچال ها را دارید با دانش کافی و از برندهای معتبر محصول را تهیه نمایید.

   

  ):De Frostیخچال دیفراست (

  یخچال های دیفراست یخچال هایی هستند که برفک گیری آنها به شکل دستی انجام می شود، که البته این مدل یخچالها در بازار خیلی کم و دیگر قدیمی شده اند.

  یعنی هر وقت برفک آنها زیاد شد، باید مثلاً دکمه برفک گیری را فشار داد تا برفک آن آب شود. این یخچال ها قیمت مناسب تری دارند و به دلیل آن که اجزای آنها در دسترس است و در صورت خراب شدن تعمیر آنها نیز بسیار راحت تر است.


  این مطلب تا کنون 42 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : یخچال ,برفک ,نوفراست ,هایی ,دیفراست ,هوای ,برفک گیری ,دیفراست یخچال ,هایی هستند ,یخچال هایی ,
  علت برفک زدن یخچال چیست؟

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر